لیست قیمت دیزل ژنراتور و دلایل اختلاف قیمت ژنراتور

قیمت ژنراتور
4.7/5 - (3 امتیاز)

در این مقاله ما به بررسی دلایل اختلاف قیمت در انواع ژنراتور برق خواهیم پرداخت و نگاهی خواهیم کرد به محدوده قیمت ژنراتور در تابستان 1400  و سعی می‌کنیم اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت ژنراتور چگونه تعیین می‌شود؟

اگرچه در بین عموم واژه ژنراتور به مولد برق  گفته می‌شود اما در واقع ژنراتور، فقط یکی از اجزاء تشکیل دهنده آن به شمار می‌رود،

و با توجه به این‌که پیشتر در مورد آن نوشته ایم پیشنهاد می‌کنیم قبل از ادامه مطالعه، این مقاله را هم ببینید.

ژنراتور ها دارای دسته بندی های مختلفی هستند. قدرت و نوع کاربری آنها بسیار متفاوت از هم می‌باشد. در کاربری های خانگی که زیر 20 کاوا هستند بیشتر به آنها موتور برق هم گفته می‌شود.

ما در این مقاله به ژنراتورهای صنعتی خواهیم پرداخت، که پیچیدگی های بیشتری در قیمت گذاری دارند.

نکته مهم  و مشترک در مولد برق صنعتی سه فاز بودن تمام آنهاست.

ما در اینجا به عوامل تائیر گذار در قیمت ژنراتور می‌پردازیم.  به طور کلی اگر شما قصد خرید ژنراتور را داشته باشید، در حالت معمول سعی می‌کنید که از چندجا قیمت آن را استعلام کنید.

از آنجا که قیمت ژنراتور آکبند با توجه به قیمت ارز و بازار سیاه شکل گرفته در بهار و تابستان 1400 بسیار افزایش پیدا کرده بیشتر خریداران و مشتریان گزینه خرید ژنراتور کارکرده و دست دوم را در نظر گرفته اند.

اما نکته مهمی که در این بین وجود دارد  و حتی در یک مدل مشخص، فقط با استعلام قیمت ژنراتور از مراکز فروش و شرکت های مختلف نمی‌توانیم گزینه مناسبی را انتخاب کنیم.

دلایل اختلاف قیمت در دیزل ژنراتور و موتور برق

چرا که گزینه های بسیار زیادی در تعیین محدوده قیمت نقش دارند که ما به صورت خلاصه در زیر به آنها پرداخته ایم.

سال ساخت

دقیقا همانند خودرو سال ساخت و مدت زمان گذشته از تاریخ ساخت می‌تواند در کارآیی و کیفیت و قیمت ژنراتور بسیار تائیر گذار باشد. این اطلاعات در پلاک و مدارک ترخیض ژنراتور درج شده است.

هرچند متاسفانه در بازار امکان تقلب در این بخش توسط افراد سودجو وجود دارد و بهتر است به شرکت های معتبر اعتماد کنید.

مدت زمان کاکرد

دومین نکته مدت زمان کارکرد ژنراتور براساس ساعات مشخص شده آن در ECU موتور است که امکان دستکاری در آن برخلاف برد کنترل (که به راحتی می‌شود تغییر داد) ندارد.

دیزل ژنراتورها بعد از دوره مشخصی (معمولا 30 هزار ساعت) نیاز به سرویس کلی دارند که به آنها اورهال هم گفته می‌شود. از آنجا که انجام این کار هزینه بالایی دارد پیشنهاد می‌کنیم به ساعات کارکرد در هنگام خرید توجه کنید.

باز هم اگر بخواهیم مثالی بزنیم این ویژگی همانند مقدار کیلومتر در هنگام خرید خودرو است که مسلما هر چقدر پایین تر باشد بهتر است.

معمولا در دیزل پارسیا ژنراتور های بین 5 تا 10 هزار به فروش می‌رسد.

اصالت و عدم رنگ شدگی ژنراتور

موضوع بعدی داشتن اصالت و عدم رنگ آمیزی در قطعات تشکیل دهنده در یک مولد برق است.

توصیه می‌کنیم از خرید ژنراتورهای رنگ شده خودداری کنید و در هنگام تهیه ان به این موضوع دقت فرمائید. معمولا و باز هم همانند خودرو رنگ شدگی اگرچه ممکن است در ظاهر فریبنده و تائیرگذار باشد اما نشانگر کارکرد بالا و شرایط نگهداری نامناسب ژنراتور در طول زمان بوده است.

کانوپی سایلنت یا اوپن 

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در قیمت ژنراتور ها  که از یک برند و مدل می‌باشند مجهز بودن یا نبودن آنها به اتاقک های محافظ است که بیشتر به نام کانوپی شناخته می‌شوند. کانوپی ها می‌توانند صدای و آلودگی صوتی دستگاه را به شدت کم کنند و همچنین ژنراتور را از شرایط محیطی نامناسب همانند گرد و خاک و باران محافظت کنند.

به دیزل های بدون کانوپی، اوپن  (باز و بدون محافظ) گفته می‌شود.

کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور
یک ژنراتور مجهز به کانوپی

اگرچه کیفیت ساخت همین کانوپی ها هم متفاوت است و می‌تواند در قیمت تاثیرگذار باشد. از جمله این موارد می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم

  1. ضخامت و آلیاژ ورق های استفاده شده در ساخت کانوپی
  2. مجهز بودن درب نقاط دسترسی به قسمت های مختلف ژنراتور به قفل فلزی
  3. استفاده از نوار دور درب ها برای وکیوم و بی‌صدا کردن صدای ژنراتور
  4. مجهز بودن و استفاده از کلید خاموش کردن اضطراری در کانوپی
  5. طراحی و کیفیت نوع رنگ در پوشش کانوپی که حالت پودری الترواستاتیک کیفیت بیشتری به نسبت رنگ روغنی دارد.

سایر قطعات به کار رفته در کوپله مولد برق

همانطور که در شروع مقاله اشاره کردیم، ژنراتور های صنعتی متشکل از 10 تا 12 قطعه مهم دیگر هستند و هیچ کارخانه ای در دنیا همه آنها را به تنهایی تولید نمی‌کند و با وجود داشتن یک موتور و یا ژنراتور از یک برند مشخص ممکن است کیفیت و برند و مدل های سایر قطعات در قیمت تمام شده آنها متفاوت باشند.

برای نمونه شاسی یا فریم که این قطعات بر روی آنها قرار می‌گیرند با توجه به نوع ورق، ضخامت و آلیاژ آن می‌تواند قیمت های بسیار متفاوتی داشته باشد. همین موضوع در بردکنترل ژنراتور هم صادق است. از بهترین برند که دیپسی است و مدل های زیادی دارد تا نمونه چینی و فیک همین برد کنترل که اختلاف قیمتی زیادی را به وجود می‌آورد.

به همین دلیل است که خرید ژنراتور و قیمت آن یک موضوع تخصصی است که نیاز است برای انتخاب بهتر به همه این موارد توجه کرد.

گارانتی ژنراتور و اعتبار شرکت های فروش

در بازار ژنراتور همانند سایر بازارهای موجود واسطه ها حضور پررنگی دارند. خرید از آنها به دلیل عدم توانایی و  نبود زیر ساخت های تعمیراتی، می‌تواند در آینده مشکلات ریادی را برای شما ایجاد کند.

در ایران شرکت های زیادی در زمینه واردات ژنراتور حضور دارند که شما می‌توانید به صورت مستقیم برای خرید به آنها مراجعه کنید اما ما پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب فروشنده از کارگاهها و امکانات آنها برای خدمات پس از فروش و ارائه خدمات در زمان گارانتی بازدید و از امکان ارائه خدمات اطمینان حاصل کنید.

ما پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید تمام جرئیات را یادداشت کنید و بعد از استعلام قیمت حتما گزینه های انتخابی را رویت کنید. از فروشنده تقاضای پیش فاکتور با جزئیات کامل را داشته باشید و  به مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شد دقت فرمائید.

لیست قیمت ژنراتور ها در تابستان 1400

در این جدول ما به صورت حدودی چند نمونه از قیمت های ژنراتور در مراکز فروش را برای شما گردآوری کرده ایم.

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر از جزئیات آنها با ما در تماس باشید

موتورمدلکاوازمان کارکردقیمت
کامینز Cummins6lta3508000400 تا 500
ولوو Volvo16424207000700 تا 800
کامینز Cummins QST30110070002200 تا 2650
ام تی یو MTU1100110090002000 تا 2300
پرکینز Perkins4012165040002300 تا 3500
کاترپیلار  Caterpillar3516175060004500 تا 6000
کاترپیلار  Caterpillar3616475010000 11000
زمان کارکرد بر اساس ساعت و مبلغ قیمت ها براساس میلیون تومان می‌باشد.

با توجه به این‌که دیزل ژنراتور از قطعات مختلفی تشکیل شده و کیفیت آنها می‌تواند متفاوت باشد، و همچنین سال ساخت و مدت زمان کارکرد در ژنراتور های کارکرده متغیر است به این دلیل این اختلاف قیمت به وجود می‌آید

ژنراتور هم همانند خودرو با رنگ شدگی اصالت خود را از دست می‌دهد. و نشانگر شرایط بد نگهداری و یا کارکرد زیاد دستگاه می‌باشد

0 0 رای ها
امتیاز شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی مهرآور

کاترپیلار 4750 کاوا موجود دارید ؟

نرگس

سایتتون طراحیش عالیه مثل داخل شرکت

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x